Klimatizácia a klimatizačné jednotky

Vo všeobecnosti sú klimatizačné zariadenia technickými zariadeniami na vytváranie a udržiavanie požadovanej konštantnej vnútornej klímy. Faktory kvality sú teplota miestnosti, vlhkosť a kvalita vzduchu. Všetky tri faktory sú rozhodujúce pre technické a funkčné vlastnosti klimatizačného systému. Klimatizácie zvyčajne nasávajú vzduch a ochladzujú ho. Okrem toho, v závislosti od nastavenia a systému, je v niektorých systémoch odvlhčovanie a čistenie vzduchu. Vzduchové filtre sa používajú na odstránenie nečistôt zo vzduchu. Tieto procesy sú integrované a nie sú viditeľné pre používateľa.

Split klimatizácie sú duálne systémy, ktoré nemajú klimatizáciu v tej istej miestnosti. Tým sa stávajú efektívnejšími, tichšími a šetria priestor v pracovnej miestnosti. Systém na vzduchové chladenie a výmenu vzduchu sa vykonáva v samostatnej miestnosti alebo na vonkajšej strane fasády a prepravuje sa cez prívodné potrubie. Podrobné informácie o príslušnom postupe nájdete v konkrétnom produkte alebo sa obráťte na náš kompetentný poradenský tím
Používanie klimatizácie

Klimatizované systémy sa zvyčajne používajú na chladenie izieb, a to nielen v lete. Dokonca aj v prípade, že elektrické spotrebiče alebo tepelné vplyvy tiež nežiadúcim spôsobom zvýšia izbovú teplotu, klimatizácia vás ochladí. Klimatizácie sú ideálne pre prácu, bývanie alebo spálňu, ako aj pre kancelárie a serverové miestnosti. V závislosti od verzie sa požadovaná teplota v miestnosti automaticky reguluje klimatizáciou. Niektoré klimatizačné jednotky sú dokonca vhodné na samo-montáž, dokonca aj bez znalostí hlbokých zručností. To ušetrí potenciálnu prácu pre technika , a tým i náklady. Za týmto účelom vám ponúkame vysoko kvalitné, moderné a efektívne klimatizácie.