Udržiavanie tepla v zime

klimatizácia v zime alebo v lete spôsobí život oveľa pohodlnejšie. Dokonca aj v najhorúcejších letných a najchladnejších zimných dňoch môže mať spoľahlivá jednotka istotu, že budete spokojní po celý rok.

Odvodená klimatizácia môže poskytnúť klimatizáciu pre celý domov dodávaním teplej alebo studenej vody do zásuviek umiestnených v rôznych miestnostiach. Môžu byť rozdelené do políčok, takže sú len klimatizované miestnosti. Vykurovanie v zime predstavuje približne 40% vášho účtu energie pre domácnosti, zóny sú skvelým spôsobom, ako znížiť tieto náklady, a to iba vykurovaním používaných miestností. Reverzné cyklistické klimatizačné zariadenia sú najefektívnejším spôsobom, ako udržať v zime teplo.

V najmodernejších klimatizačných jednotkách s invertorovou technológiou umožňuje pokročilá technológia motora ventilátora pracovať efektívnejšie ako iné modely. Táto technológia umožňuje rýchlejšie dosiahnuť požadovanú teplotu a udržiava teplotu bez kolísania.

INTELLEGENT DEFROST, režim deice je veľká téma každú zimu. Pri prevádzke vykurovania v podmienkach s nízkou okolitou teplotou sa na vonkajšej jednotke môže vytvoriť výmenník tepla, ktorý môže znížiť výkon klimatizácie. Inteligentný odmrazovací systém spoločnosti Daikin neustále sleduje rozsah systémových parametrov a teplôt, aby určil optimálny čas na spustenie činnosti odmrazovania pre maximálny výkon v chladných podmienkach.
Možno ste si všimli niekoľko vecí, ktoré váš klimatizačný prístroj robí, teraz ste ho prepol na vykurovanie.

Nebojte sa, je to úplne normálne. Vaša klimatizačná jednotka to robí automaticky počas chladnejších zimných mesiacov.

    Vonkajšia jednotka (kondenzačná jednotka) vytvára veľa vody. Dôvodom je to, že vonkajšia jednotka je dosť ľadová, a to až do tej miery, že je úplne biela s mrazom.
    Hlasný zvuk zvonenia tesne pred vnútorným ventilátorom prestane. Jedná sa o systém, ktorý sa vypína na termostate alebo v režime de-ice. Akýkoľvek ľad vytvárajúci na vonkajšom výmenníku tepla znižuje prúdenie vzduchu cez ňu, čo bude mať vplyv na účinnosť, niekedy ho dramaticky zníži. Pred ukončením cyklu odmrazovania nezastavujte zariadenie. Zistíte, že zariadenie prestane vykurovať, rovnako ako vnútorný ventilátor. Po ukončení odmrazovacieho cyklu jednotka opäť funguje normálne.
    Ak zistíte, že to, čo sa zdá byť dymom prichádzajúcim z vonkajšej jednotky, ide vlastne o paru, ktorá vystupuje v režime de-ice. Je to celkom bežný výskyt počas chladnejšieho počasia.